تبلیغات
Gofteman-e Naslha Language Center

Gofteman-e Naslha Language Center
***به محفل گرم زبان خوش آمدید*** 
قالب وبلاگ
نویسندگان

سه دردسر بزرگی که زبان آموزان با آن مواجهند:


1- ایجاد شور و شوق درونی برای یادگیری زبان انگلیسی

همه زبان‌آموزان دوست دارند تا زبان انگلیسی را بخوبی صحبت کنند. آنها از اینکه احساس کنند می‌توانند روزی به راحتی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند، هیجان‌زده می‌شوند. با این حال، آنها معمولاً به خود فرآیند یادگیری توجهی نمی‌کنند. برای اکثر زبان‌آموزان، فراگیری زبان یک وظیفه است، چیزی که آنها مجبورند انجام بدهند، نه اینکه بخواهند. آنها در آموختن زبان انگلیسی هیچ لذتی نمی‌بینند.

به طور خلاصه، اکثر زبان‌آموزان دوست دارند تا بخوبی به زبان انگلیسی صحبت کنند، ولی دوست ندارند تا به کار یادگیری بپردازند! این اولین و بزرگترین دردسری است که زبان‌آموزان با آن مواجهند، زیرا اگر کسی از یادگیری زبان خوشش نیاید، یقیناً آن را بخوبی فرا نخواهد گرفت. اگر شما عاشق زبان انگلیسی نباشید، زبان انگلیسی هم عاشق شما نخواهد بود!

اگر شما می‌خواهید تا یک زبان‌آموز موفق شوید، باید به خود فرآیند یادگیری علاقمند باشید. زمانی که مشغول فراگیری زبان هستید، باید به گونه‌ای باشید که انگار دارید تفریح و استراحت می‌کنید. برای مثال شما باید از:

  • خواندن جملات انگلیسی و تفکر راجع به ساختار آنها
  • فراگیری لغات جدید از دیکشنری
  • نوشتن یک جمله صحیح انگلیسی با استفاده از دیکشنری‌ها، راهنماهای گرامری، و اینترنت
  • تمرین تلفظ اصوات و لغات انگلیسی

لذت ببرید.

بطور ایده‌آل، فراگیری زبان باید سرگرمی شما باشد. شما باید به خود بعنوان یک زبان‌آموز نگاه کنید، کسی که یادگیری زبان انگلیسی را بعنوان یکی از فعالیت‌های مورد علاقه‌اش انتخاب کرده است.
2- ایجاد اولین تغییر در زندگی

اتخاذ تصمیمی درجهت یادگیری زبان انگلیسی نیازمند تغییراتی در زندگی شماست. برای مثال، اینکه کسی تصمیم بگیرد هر روز به مدت 30 دقیقه کتابی را مطالعه کند و به این تصمیم خود پایبند باشد. بسیار دشوار است تا تغییری کوچک، ولی دائمی در زندگی خود ایجاد کنید، خصوصاً اگر فراگیری زبان انگلیسی بنظر "مفرّح" نیاید. با این وجود، زبان‌آموزان باید به خاطر داشته باشند که مطالعه زبان انگلیسی، هر روز به مدت 15 دقیقه، نسبت به مطالعه به میزان یک روز کامل در هر ماه، نتایج بسیار بهتری به همراه خواهد داشت.
3- ایجاد تغییرات بیشتر در زندگی

اگرچه اولین تغییر از همه مشکلتر است، با این حال تغییرات بعدی نیز هر کدام دشوار می‌باشد. بسیاری از زبان‌آموزان قدم اول را بر می‌دارند (برای مثال، آنها مطالعه مستمر و هر روزه یک کتاب را آغاز می‌کنند) و همانجا متوقف می‌شوند. آنها خود را درگیر دیگر فعالیتهای آموزشی نمی‌کنند.

یک زبان‌آموز خوب، درگیر مجموعه‌ای از فعالیتها (خواندن، تماشای تلویزیون، تمرین تلفظ، گوش دادن به نوار، ...) است و هر زمان بنا به روحیات خود، از میان این مجموعه گزینش می‌کند (که کدام را انجام دهد). وجود یک فعالیت خاص، به اندازه کافی مفید نیست، زیرا (1) شما را به سرعت خسته می‌کند، و (2) به شما توانایی‌های زبانی محدودی می‌دهد. برای مثال، مطالعه زبان، تلفظ شما را بهبود نمی‌بخشد، هرچند، گرامر، گنجینه لغات، درک مطلب، و مهارت‌های نوشتاری شما را تقویت می‌کند.


طبقه بندی: مسائلی که زبان آموزان با آن مواجهند،
[ پنجشنبه 18 اسفند 1390 ] [ 01:48 ب.ظ ] [ Ghasem Kouchaki ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

  • خوشنویسان
  • بلاگ اسکای
  • ضایعات