تبلیغات
Gofteman-e Naslha Language Center

Gofteman-e Naslha Language Center
***به محفل گرم زبان خوش آمدید*** 
قالب وبلاگ
نویسندگان

در فراگیری زبان انگلیسی به چه مواردی لازم است توجه کنیم؟


فراگیری زبان انگلیسی نیازمند عمل است. ممکن است شما تمام نکات یادگیری را بدانید، ولی اگر انجام کارها را شروع نکنید، به هیچ چیز نمی‌رسید. در واقع، اگر می‌خواهید بخوبی به زبان انگلیسی صحبت کنید، شما باید زندگی خود را تغییر دهید. در اینجا به برخی از کارهایی که شما باید انجام دهید، اشاره می‌شود:


 

 • هر روز یک ساعت، کتابی را به زبان انگلیسی مطالعه کنید، گرامر موجود در جملات تحلیل نمایید و در یک دیکشنری زبان انگلیسی به دنبال لغات نامأنوس بگردید.
 • به نواری گوش بدهید، دائماً آن را متوقف سازید، سعی کنید آنچه را که گفته می شود درک و تلفظ صحبت کننده را تقلید نمایید.
 • بعدازظهر خود را با تمرین تلفظ صدای r " " انگلیسی بگذرانید.
 • به دقت ایمیلی به زبان انگلیسی بنویسید، هر 20 ثانیه، از یک دیکشنری یا جستجو در اینترنت استفاده کنید تا از صحت کلمه اطمینان حاصل نمایید. برای نوشتن هر جمله 5 دقیقه وقت بگذارید.
 • به جمله ای انگلیسی که تاکنون خوانده اید، فکر کنید. به این بیندیشید که آیا می‌شود بجای a از the استفاده کرد. سعی کنید برای یافتن پاسخ، به دنبال جملات مشابهی در اینترنت بگردید.
 • تا انتهای یک خیابان قدم بزنید و در ذهن خود چند جمله ساده انگلیسی را بسازید (با خودتان در مورد آنچه که در اطراف خود می بینید، حرف بزنید).

به نظر شما چه کسی تمام این کارهای احمقانه را انجام می دهد؟! فقط یک نفر. آنکه از انجام دادن این کارها لذت می‌برد. اگر شما می‌خواهید بخوبی به زبان انگلیسی صحبت کنید، باید چنین شخصی باشید و نباید از انجام اینجور کارهایی تنفر داشته باشید. آیا تا حالا شنیده‌اید که کسی با انجام کاری که از آن متنفر بوده، به موفقیت رسیده باشد؟

مسئله موجود در ارتباط با فراگیری و آموزش زبان انگلیسی بعنوان یک زبان خارجی، این است که همه زبان آموزان می‌خواهند زبان انگلیسی را بخوبی صحبت کنند. با این وجود، اکثر آنان نمی‌خواهند روی فراگیری زبان انگلیسی وقت بگذارند ( که احتمالاً به همین دلیل است که در کلاس‌های زبان ثبت نام می‌کنند و امید دارند تا معلمشان زبان را به زور وارد کله‌اشان بکند! بعداً راجع به کلاسهای زبان مفصلاً صحبت خواهیم کرد.)

فقدان انگیزه به این معناست که اساساً زبان آموزان روی آموختن زبان انگلیسی وقت نمی گذارند، و اگر هم بگذارند، این کار را به طور مرتب و منظم نمی کنند. مثلاً یک زبان آموز نوعی ممکن است به مدت 12 ساعت قبل از یک امتحان زبان انگلیسی، افعال چندتایی زبان را مطالعه کند. با اینحال، چنین کسی حاضر نیست هر روز به مدت 30 دقیقه یک کتاب به زبان انگلیسی را بخواند. او یادگیری زبان را خوشایند احساس نمی کند، بنابراین تنها هنگامی به مطالعه می پردازد، که مجبور باشد. مسئله اینجاست که یک تلاش عظیم بی وقفه چیزی عاید شما نمی سازد، در حالیکه فعالیتهای کوتاه و در عین حال هر روزه، نتایج زیادی به همراه خواهد داشت.

اگر شما از آن دسته از زبان آموزانی هستید که از تمرین هر روزه تلفظ صدای r"" یا تفکر راجع به جملات زبان انگلیسی خوشتان نمی آید، روی سخن ما با شماست: شما باید خودتان را مجبور کنید که بخواهید این کارها را انجام بدهید. به عبارت دیگر، شما باید روی انگیزه خود کار کنید. خوشبختانه، تکنیکهای به اثبات رسیده‌ای وجود دارد که به شما در این راه یاری می رساند. قبلاً در مورد افزایش انگیزه بحث کرده ایم. می توانید به مطالب گذشته رجوع نمایید.زبان آموز عادی در مقابل زبان آموز باانگیزه

سارا یک زبان آموز نوعی یا عادی زبان انگلیسی است که سطح انگیزه کلی پایینی دارد. او گاهی اوقات انگیزه بالایی دارد، نظیر روز قبل از امتحان زبان انگلیسی یا زمانی که نمی تواند با یک مشتری خارجی که او را فرامی خواند، ارتباط برقرار سازد. این قبیل موقعیتها او را وادار می سازد تا چنین بیندیشد که: "من باید روی زبانم کار کنم!" با این وجود، این موقعیتها بندرت اتفاق می افتد، کمتر از یک بار در ماه. بنابراین، اگر او شدیداً به مطالعه بپردازد (مثلاً دو روز کامل قبل از امتحان زبان)، نتایج کار، ضعیف خواهد بود، زیرا او 90% از مطالبی را که آموخته، ظرف مدت یک ماه از یاد خواهد برد. تعجبی هم ندارد: حافظه آدمی این طور کار می کند، شما باید همواره چیزها را مرور نمایید، در غیر اینصورت آنها را فراموش می‌کنید.

حالا بیایید به یک زبان آموز متفاوت نگاهی بیاندازیم: مریم. مریم تقریباً هر روز به مدت 30 دقیقه رمان خاص زبان آموزان را (که با جملات ساده ای نوشته شده است) می خواند. او یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی خریده است و هر گاه که معنی جمله ای را نفهمد، از آن استفاده می کند. در ابتدا مطالعه منظم، کار سختی بود: خواندن کتابها و استفاده از یک دیکشنری برای او جزء "فعالیتهای عادی" نبود، و هر جمله انگلیسی دردسر داشت.

ولی اکنون، تنها بعد از دو هفته، او می‌تواند بسیار سریعتر بخواند. هنگام خواندن، او اغلب به لغاتی برمی خورد که در دو هفته گذشته، آموخته است. هرگاه او به چنین لغتی می‌رسد، دیگر مجبور نیست تا در دیکشنری به دنبال آن بگردد و او می‌داند که پیشرفت خوبی داشته است. مریم چنین احساس می‌کند که اخیراً به میزان زیادی زبان انگلیسی را فراگرفته است، و مشتاق است که بیشتر بیاموزد. هر روز، او به مطالعه کتابش می پردازد. این کتاب، این فرصت را به او می دهد تا از آنچه که آموخته، استفاده کند ( از پیشرفتش لذت ببرد) و بیشتر بیاموزد. از آنجا که او بطور منظم مطالعه می‌کند، میزان فراموشی او اندک، و گنجینه لغات او رو به رشد است.

مریم در مسیر درستی قرار گرفته است. او به زودی قادر خواهد بود تا روزنامه های انگلیسی زبان و دیگر منابعی را که برای خوانندگان بومی نوشته شده است، بخواند.لذت به حافظه بهتر منجر می شود

اگر شما از آموختن زبان انگلیسی لذت ببرید، روی آن بیشتر وقت می‌گذارید و آن را به طور منظم انجام می‌دهید. سطح بالای انگیزه به شما نفع دیگری نیز می رساند. بخاطر سپردن کلمات و ساختارهای گرامری برای شما آسانتر خواهد بود. زیرا مغز به آسانی اطلاعات مربوط به موضوع مورد علاقه شما را بازیابی می کند. (مثلاً برخی از مردم عاشق تاریخ هستند و در مورد جنگ جهانی دوم همه چیز می‌دانند. اگر شما از یک "فرد عادی" بخواهید تا همه آنها را بخاطر بسپارد، او هرگز چنین کاری نمی‌تواند بکند.) بنابراین، لذت بردن از آموختن، به شما سودی مضاعف می‌رساند.


نظرات


 

نوشته شده در یکشنبه نهم بهمن 1390ساعت 14:58 توسط محسن جعفری
انگیزه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی تقویت کنید
در این پست، ما تکنیکهای خود را در مورد بهبود و افزایش انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی با شما در میان می گذاریم. خودمان در زمان یادگیری زبان انگلیسی همواره آنها را به کار می بستیم و هنوز نیز از آنها در مواقعی که لازم باشد تا انگیزه خود را در زمینه هایی غیر از زبان انگلیسی گسترش دهیم، استفاده می کنیم.خود را در آینده تصور کنید

تصور کنید که شما می توانید با یک مخاطب بومی همانگونه صحبت کنید که انگار با زبان اول خود حرف می زنید. افرادی را تصور کنید که دوست دارند به خوبی شما انگلیسی صحبت کنند. تصور کنید که می توانید به اشخاصی از هر جای دنیا ایمیل بزنید.

خواندن مقاله‌ای در مورد مزایای تسلط به زبان انگلیسی یاری‌رسان است. قبلاً دو مقاله از این دست در مورد "چرا زبان انگلیسی را بیاموزیم"‌ و "زبان انگلیسی به شما احساس خوبی می‌دهد" در این وبلاگ آمده است.

شما باید بدانید که تسلط یافتن به زبان انگلیسی واقعاً امکانپذیر است. فقط به کسانی نگاه کنید که این کار را انجام داده اند!به یاد داشته باشید که شما تاکنون خوب پیش رفته اید

شما هم‌اکنون احتمالاً قدری زبان انگلیسی را می‌دانید. اگر چنین باشد، این یک موفقیت بزرگ است! اکنون زمان موفقیت بیشتر فرا رسیده است، زمان شروع به استفاده از روشهای کارا در یادگیری خوب، زمان کسب دانشی عالی از زبان انگلیسی.
به خاطر داشته باشید که چیز زیادی است که نمی دانید

شما تا حالا خوب بوده‌اید، اما احتمالاً زبان انگلیسی شما عالی نیست. ممکن است نتوانید برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان را بفهمید، کتابهایی به زبان انگلیسی بخوانید، به سادگی با مخاطبان بومی صحبت کنید، نامه هایی عاری از اشکال بنویسید، ...

هرگز نباید فکر کنید که زبان انگلیسی شما عالی است. حتی اگر بهترین شاگرد کلاس خود هستید، همواره سعی کنید نقاط ضعف خود را بیابید و روی آنها کار کنید. هرگاه یاد گرفتید تا انگلیسی را به خوبی صحبت کنید، مشکلات شما نسبتاً اندک خواهد بود: علامت گذاری، قواعدی که به ندرت به کار می رود، لغات نادر، درک زبان محاوره ای. همین الآن، احتمالاً مشکلات شما بیشتر پایه ای هستند: اشتباهات در تلفظ، گنجینه لغات اندک، مشکلات گرامری.هرزمان که می توانید از زبان انگلیسی خود استفاده کنید

این خیلی خیلی مهم است. هرچقدر بیشتر از زبان انگلیسی استفاده کنید، بیشتر تمایل به یادگیری آن پیدا می کنید.

انگلیسی آنقدر فراگیر است که شما می توانید همه جا آن را بکار بگیرید. می توانید از گوگل استفاده کنید و وب سایتهای به زبان انگلیسی با اطلاعات جالب را بیابید، می توانید کارتونهای آمریکایی را تماشا کنید، می‌توانید با کامپیوتر خود بازیهای ماجرایی را بازی کنید، می‌توانید کتابهایی جالب به زبان انگلیسی بخوانید، ...

اگر این قبیل کارها را انجام دهید، شما فقط سرگرم نشده اید، بلکه انگلیسی هم یاد گرفته‌اید. اگر بدانید که دانستن یک لغت جدید انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد تا برنامه تلویزیونی دلخواه خود را بفهمید یا با افراد مکالمه کنید یا در یک بازی کامپیوتری برنده شوید، تمایل پیدا می‌کنید تا لغات بیشتری را فرا بگیرید. بنابراین بیشتر زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید؛ کاربرد بیشتر، یادگیری بیشتر، کاربرد بیشتر... به علاوه اگر از روشهای یادگیری کارا و مؤثر استفاده کنید، زبان انگلیسی شما سریعتر از آنچه که ممکن است تصور کنید رشد می‌کند.درباره زبان انگلیسی با افراد صحبت کنید

این یک روش خیلی ساده، ولی بسیار مؤثر است. ببینیم چگونه به کار می آید:

شما معمولاً درباره مسائلی بحث می کنید که برایتان جالب هستند. اما متضاد آن هم صادق است. اگر شما به بحث درباره یک موضوع خسته کننده و کسالت آور بپردازید، کم کم به آن علاقمند می شوید.

تصور کنید که دارید مطلبی را مطالعه می کنید که از آن تنفر دارید. خسته و کسل شده اید ولی باید امتحان فردا را با موفقیت بگذرانید. اگر کسانی نزدیک شما هستند، دو راه دارید: می توانید به هرکس بگویید که چقدر دارید عذاب می کشید یا می توانید درباره آنچه که یادگرفته اید با آنها حرف بزنید. اگر راه اول را انتخاب کنید، شما تنها احساس بدتری خواهید کرد. اگر راه دوم را برگزینید و صحبتی را راجع به موضوع کسالت بار به راه بیاندازید، شما به آن موضوع از یک دید کاملاً متفاوتی نگاه خواهید کرد. ناگهان همین به موضوعی تبدیل می شود که ارزش صحبت کردن را داشته باشد و در نتیجه یک موضوع جالب و جذاب خواهد بود.

چطور می توانید چنین بحثی را راه بیاندازید؟ اگر شما در حال مطالعه زبان انگلیسی هستید، می توانید شخص دیگری را با صحبت کردن به زبان انگلیسی متعجب سازید. به انگلیسی بگویید:

! I'm studying English and I hate it (من دارم انگلیسی مطالعه می کنم و از آن متنفرم!) یا می توانید به زبان خود بگویید: "هِی، من امروز 50 کلمه انگلیسی یاد گرفته ام. می دانی معادل انگلیسی ... چیست؟" اگر کسی نزدیک شما نیست، می توانید به دوستتان تلفن یا ایمیل بزنید.

دوستان شما چه خواهند گفت؟ احتمالاً آنها زیاد مجذوب و علاقمند نخواهند شد، ولی اهمیتی ندارد! آنچه که مهم است این است: بعد از صحبت درباره زبان انگلیسی، شما آن را با اشتیاق بیشتری مطالعه خواهید کرد. امتحان کنید.دوستی را بیابید که درحال آموختن زبان انگلیسی است

اگر بتوانید دوستی پیدا کنید که مشغول فراگیری زبان انگلیسی باشد و در سطحی معادل شما قرار داشته باشد، شما در یک موقعیت فوق العاده ای قرار خواهید داشت:

شما کسی را خواهید داشت تا با او راجع به زبان انگلیسی صحبت کنید. این صحبتها، همانگونه که در بحث قبلی گفته شد، علاقه شما را به زبان انگلیسی افزایش خواهد داد.

یادگیری زبان انگلیسی ساده‌تر خواهد بود، چراکه قادر خواهید بود تا در مورد مشکلات و مسائلتان با دوستتان بحث کنید.

زبان انگلیسی را بیشتر خواهید خواند، زیرا می‌خواهید از دوست خود بهتر باشید!

بهتر است مرتب دوست خود را ملاقات کنید. ایده‌آل آن است که او در نزدیکی شما زندگی کند، یا به همان مدرسه‌ای برود که شما می‌روید. اگر واقعاً نمی‌توانید کسی را بیابید که تمایل به یادگیری زبان انگلیسی با شما را داشته باشد، می‌توانید از طریق ایمیل کسی را پیدا کنید. این راه بدتری است: مکالمه شما احتمالاً کم خواهد بود، و مشکل است تا با کسی که خوب نمی‌شناسید، رقابت کنید.قدری پول برای یادگیری زبان انگلیسی خرج کنید

اگر شما پولتان را صرف چیزی کنید، می‌خواهید از آن چیز استفاده کنید! مثلاً، اگر یک راکت تنیس گرانقیمت را بخرید، احتمالاً بیرون می‌روید و هر روز تنیس بازی خواهید کرد.

این قانون درباره یادگیری زبان انگلیسی نیز صادق است. اگر می‌خواهید تمایل خود را به آموختن زبان انگلیسی افزایش دهید، یک لغتنامه جدید، یک کتاب جالب به زبان انگلیسی، تلویزیون کابلی انگلیسی زبان،... بخرید. ایده ساده ای است: شما بابت آن پولی پرداخت کرده‌اید، بنابراین می‌خواهید از آن استفاده کنید، و انگلیسی خود را بهتر خواهید کرد.

در رابطه با این روش، مشکلی وجود دارد. فقط برای مدت کوتاهی به درد می‌خورد. شما معمولاً انگیزه یادگیری خود را بعد از چند روز از دست می‌دهید. برای اینکه به یادگیری ادامه بدهید، مجبورید هر هفته چیزی بخرید!

با اینحال، این روش سودمند است، زیرا به شما نیرویی برای شروع یادگیری می‌دهد. مثلاً، اگر یک دیکشنری افعال چندتایی انگلیسی را بخرید، احتمالاً از آن چند کلمه یاد خواهید گرفت. سپس باید سعی کنید تا از آنها استفاده کنید. برای مثال، با این کلمات یک ایمیل بنویسید. همین انگیزه شما را تقویت می‌کند (همانگونه که قبلاً گفته شد)، و بیشتر یاد خواهید گرفت.به یاد داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی نیازمند عمل است

ما این را بارها گفته ایم. یک عمل کوچک از خواندن صدها مقاله قدرتمندتر است. بله، ما می دانیم که انجام کارها حتی اگر برای ما مفید باشند، خیلی سخت است. ما آدمها موجودات تنبلی هستیم. به همین دلیل است که بسیاری از مردم نمی توانند انگلیسی را بخوبی صحبت کنند.

هنوز، ما امیدواریم شما بتوانید آنچه را که ما در روشهای یادگیری زبان انگلیسی خود راجع به آنها صحبت می کنیم انجام بدهید، نه اینکه فقط آنها را بخوانید. شما تنها هنگامی به موفقیت خواهید رسید که چیزی را در زندگی خود تغییر دهید.آن را رها نکنید. از حالا شروع کنید!

نظرات


 

نوشته شده در یکشنبه نهم بهمن 1390ساعت 14:57 توسط محسن جعفری
انگلیسی به شما احساس خوبی می‌دهد
اگر شما مطلب قبلی را در مورد اینکه چرا انگلیسی را بیاموزیم، خوانده باشید، می‌دانید كه انگلیسی می‌تواند زندگی شما را بهبود ببخشد، می‌تواند شما را محبوبتر كند، شما را با افراد زیادی آشنا كند، برایتان درآمدی فراهم كند و ...؛ ولی آیا تاكنون به این فكر كرده‌اید كه اگر انگلیسی را بخوبی بلد باشید چه احساسی خواهید داشت؟

تصور كنید…

 • شما در یك كلاس انگلیسی هستید. هركسی دارد روی یک تمرین کار می کند. افراد همگی دارند درباره تمرین بحث می‌كنند. سر و صدای زیادی برپاست. شما مدتی پیش آنرا تمام كرده‌اید و اكنون افراد زیادی دور شما را گرفته‌اند و از شما سؤالاتی می‌پرسند: "معنی این كلمه چیست؟..." شما جواب درست را می‌دانید و كمكشان می‌كنید. شما می‌دانید كه چرا آنها از شما درخواست كمك دارند. چون می‌دانند كه شما زبان انگلیسی را بخوبی بلد هستید. شما مورد احترام و تحسین آنها قرار می‌گیرید. آموزگار نیز به توانایی شما توجه می‌كند. او نیز با تحسین به شما می‌نگرد.

 • شما سوار بر هواپیمایی در حال پرواز و بازگشت از تعطیلات خود هستید. فردی را می‌بینید كه كنار شما نشسته و دارد یك روزنامه آمریكایی را مطالعه می‌كند. از آنجایی كه قرار است پرواز طولانی باشد تصمیم می‌گیرید صحبتی داشته باشید. می‌گویید:

  "?The engines are awfully loud, aren't they"
  (موتورها بدجوری بلند صدا می‌كنند، مگه نه؟)

  آن شخص می‌خندد و می‌گوید:

  "Yeah. It looks like the airplane may break into pieces at any moment"
  (بله. مثل این است كه هواپیما ممكن است در هر لحظه تكه تكه شود)

  مكالمه ادامه می‌یابد. شما به سادگی صحبت می‌كنید و از آن لذت می‌برید. یك دقیقه قبل از فرود، بغل دستی شما می‌گوید:

  "!You speak just like an American. Your pronounciation, your grammar — it's amazing"

  (شما مثل یك آمریكایی صحبت می‌كنید. تلفظ شما، گرامر شما - جالب است!)

  شما لبخندزنان از هواپیما خارج می‌شوید... چه روز فوق‌العاده‌ای!

 • مثل تمام روزها سوار بر اتوبوس به سمت مدرسه در حال حركت هستید. تصمیم می‌گیرید تا زمان را با مطالعه چند صفحه از یك كتاب سپری كنید. به محض اینكه مطالعه را شروع می‌كنید شخصی كه كنار شما نشسته نگاهی به جلد كتاب شما می‌اندازد و متوجه عنوان انگلیسی آن می‌شود. نگاهی مملو از تحسین و البته رشك‌آمیز! به شما می‌اندازد. یك دقیق بعد، چند نفر دیگر نیز در اتوبوس به شما خیره می‌شوند. آنها نیز دوست داشتند كه می‌توانستند یك كتاب انگلیسی بخوانند، اما نمی‌توانند. شما احساس رضایت می‌كنید و از اینكه زمانی را صرف فراگیری زبان انگلیسی كرده‌اید، خوشحالید.

 • شما در یك فرودگاه بین‌المللی هستید. به سرعت قدم می‌زنید و با اعتماد به نفس به نظر می‌رسید. تمام علائم در اطراف خود را درك می‌كنید و اطلاعیه‌ها را می‌فهمید. می‌دانید كه اگر مشكلی پیش بیاید می‌توانید به آسانی با مسئولین فرودگاه به زبان خودشان صحبت كنید. به سمت در خود می‌روید و به این فكر می‌كنید كه چقدر سخت بود اگر انگلیسی را نمی‌دانستید.

 • لحظات فوق‌العاده‌ای را با دوست خود می‌گذرانید. نزدیك به یكدیگر نشسته‌اید. از رادیو ترانه زیبایی به گوش می‌رسد. دوستتان می‌پرسد: "این ترانه درباره چیه؟" جواب می‌دهید: "درباره عشقه، عزیزم." او می‌گوید: "تو فوق‌العاده‌ای! ای كاش من هم مثل تو انگلیسی بلد بودم." و شما احساس می‌كنید كه چقدر مورد علاقه و تحسین او هستید.

البته تصور موقعیتهایی اینچنین زیاد دشوار نیست. شما هم می توانید موقعیتهای زیادی را خلق کنید. تنها اگر زبان انگلیسی را بخوبی فرابگیرید!


 

نوشته شده در یکشنبه نهم بهمن 1390ساعت 14:56 توسط محسن جعفری
 

چرا زبان انگلیسی را بیاموزیم؟ آیا صرف زمان و قدری هزینه برای یادگیری زبان انگلیسی واقعاً مهم است؟

البته شاید به نظر برسد نیازی به این بحث نباشد و خود شما بتوانید مفصلاً به این سؤال جواب بدهید. اما بهتر است قدری دقیق تر و علمی تر به این بحث بپردازیم. قطعاً آگاهی بیشتر شما، در افزایش انگیزه شما مؤثر خواهد بود.

اینکه شما زبان انگلیسی را بیاموزید، ممکن است بهترین کاری باشد که شما می‌توانید برای بهبود و ارتقاء زندگی خود انجام دهید. شاید در نظر شما این حرف اغراق آمیز باشد، ولی...

درست است! آیا فکر نمی کنید دسترسی به اطلاعاتی که افراد دیگر نمی‌توانند آنها را کسب کنند، گفتگو و نامه نگاری با افراد محبوبی که دیگران نمی‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند، تحت تأثیر قرار دادن اطرافیان خود، برداشتن گامهای بزرگ در زمینه شغلی، و مسافت بسیار زیادی از دیگران پیشی گرفتن، چقدر می تواند هیجان انگیز باشد؟
بله! شما می‌توانید به همه اینها دست یابید، اگر زبان انگلیسی را بخوبی بیاموزید.به دانش دست پیدا کنید

به چه چیز علاقمندید؟ علم؟ موسیقی؟ کامپیوتر؟ سلامتی؟ تجارت؟ ورزش؟ یا...؟ رسانه‌های امروزی، نظیر اینترنت، تلویزیون و مطبوعات، به شما این امکان را می‌دهد تا به دانش مربوط به موضوعات دلخواه خود، دسترسی تقریباً نامحدود داشته باشید. جدا از اینها، مگر نه این است که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم؟
اینجا فقط یک مشکل وجود دارد. بیشتر این دانش به زبان انگلیسی است!

در اینجا به برخی از اطلاعاتی که شما می توانید با دانستن انگلیسی به آنها دست یابید، اشاره می کنیم:

 • اکثر صفحات وب. میلیاردها صفحه اطلاعات در وب وجود دارد. خیلی جالب است که یادگیری تنها یک زبان به شما امکان دسترسی به تقریباً تمام این دانش را در اینترنت می‌دهد.
 • کتابها، در هر موضوعی، از سراسر جهان. کتابهای نویسندگان انگلیسی و آمریکایی و کتابهای ترجمه شده از دیگر زبانها را بخوانید. اصلاً هرآنچه را که مورد علاقه شماست، می‌توانید درباره آن به زبان انگلیسی بخوانید!
 • مطبوعات. تنها مجلات و روزنامه‌های انگلیسی زبان می‌تواند در هر قسمت دنیا به فروش برود. شما مجبور نیستید دنبال Time ، Newsweek ، یا International Herald Tribune بگردید!
 • علم. زبان انگلیسی کلید راهیابی به دنیای علم است. در سال 1997، 95درصد مقالات درScience Citation Index (یک لیست بین‌المللی از نوشته‌های علمی) به زبان انگلیسی بودند. تنها در حدود 50 درصد آنها از کشورهای انگلیسی زبان نظیر ایالات متحده آمریکا یا انگلیس بودند.
 • گزارشهای خبری. شبکه‌های تلویزیونی بین‌المللی از قبیل CNN و NBC را تماشا کنید. آنها اخبار با بسیار سریعتر و حرفه‌ای تر از شبکه‌های ملی کوچکتر پخش می‌كنند و شما می‌توانید هرجای دنیا آنها را مشاهده کنید.


با افراد ارتباط برقرار کنید
 • ما مایلیم تا زبان انگلیسی را زبان ارتباط بنامیم. چرا؟ زیرا به نظر می‌رسد تمام مردم دنیا توافق کرده‌اند تا از انگلیسی برای مکالمه با یکدیگر استفاده کنند.
 • در حدود 1,500,000,000 نفر در دنیا به زبان انگلیسی سخن می‌گویند. 1,000,000,000 نفر دیگر نیز در حال فراگیری آن هستند.
 • 75درصد نامه‌ها و کارت‌پستالهای دنیا به زبان انگلیسی نوشته شده‌ است.
 • تقریباً تمام کنفرانسها و رقابتهای بین‌المللی نظیر المپیک به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.
 • دیپلمات‌ها و سیاستمدارها از کشورهای گوناگون در بعضی موارد از زبان انگلیسی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. انگلیسی زبان اصلی سازمان‌هایی همچون سازمان ملل متحد، ناتو و همکاری‌ آزاد تجاری اروپا است.

اگر شما بتوانید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید، می‌توانید:
 • با افرادی از سراسر دنیا تماس بگیرید. درباره اندیشه‌ها و نظرات خود در گروههای بحث در اینترنت صحبت کنید. به اشخاص محبوب ایمیل بزنید. از زندگی و فرهنگ آنها چیزهایی بیاموزید و فرهنگ و آئین و مذهب خود را به دیگران معرفی کنید.
 • به آسانی مسافرت کنید. هرجا می‌روید با مردم ارتباط برقرار کنید. در بیش از صد کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌شود. راه را بپرسید، مکالمه کنید، یا... درخواست کمک کنید. چه کسی می‌دانید، ممکن است روزی انگلیسی زندگی شما را نجات دهد!


کار خود را به جلو برانید

اگر شما خواهان یک شغل خوب در تجارت، تکنولوژی یا علم هستید، از جای خود حرکتی بکنید و از همین حالا شروع به یادگرفتن زبان انگلیسی کنید! ( اگر شما هم اکنون یک شغل خوب دارید، قبل از آنکه آن را از دست بدهید به فراگیری زبان انگلیسی اقدام کنید! )

دانستن زبان انگلیسی به شما اجازه می دهد تا:
 • به شغل رؤیایی خود دست یابید و هر چه بیشتر درآمد کسب کنید.
 • به دانش فنی دست پیدا کنید. زبان انگلیسی زبان تکنولوژی خصوصاً تکنولوژیهای برتر نظیر علوم کامپیوتر، ژنتیک و پزشکی است. اگر قصد دارید تا درباره تکنولوژی چیزی بخوانید، احتمالاً مجبور خواهید بود تا اینکار را به زبان انگلیسی انجام دهید.
 • علوم کامپیوتر را فرا بگیرید. مقالات قنی را بدون هیچ مشکلی بخوانید و یا مقالات خود را بنویسید!
 • یک تاجر با کلاس جهانی باشید. ساده است. تجارت جهانی به زبان انگلیسی انجام می‌گیرد و امروزه تمامی کار و کسب ها بین‌المللی است. بنابراین اگر می‌خواهید وارد این بازی شوید، باید زبان انگلیسی را بدانید؛ برای تماس با دیگر کارورزان و تاجران، رفتن به کنفرانسها، خواندن مجلات و روزنامه‌های بین‌المللی در زمینه های کار و تجارت و ...
 • دانشمند بهتری شوید. با دانشمندان دیگر کشورها تماس بگیرید، به کنفرانسهای بین‌المللی بروید، از مراکز آکادمیک خارج از کشور دیدن کنید. با مطالعه روزنامه‌ها، کتابها و مجلات از کشفیات جدید علمی باخبر شوید.
 • از کامپیوتر خود بهتر استفاده کنید. بیشتر عملکردهای کامپیوتر به زبان انگلیسی است، بنابراین آنها را بهتر می‌فهمید و یک کارمند بهتری خواهید شد.
 • مهارتهای جدیدی برای کار خود بیاموزید. در قسمت "به دانش دست پیدا کنید" به فواید زبان انگلیسی در یادگیری پرداخته ایم.


آنچنان از هنر لذت ببرید که قبلاً هرگز نبرده‌اید!

زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد تا فرهنگ دنیا را احساس کنید، کاری که از عهده هیچ زبان دیگری بر نمی‌آید. با دانشی خوب از زبان انگلیسی می‌توانید کارهای فوق‌العاده ای انجام دهید:
 • نسخه‌های اصلی فیلم‌های آمریکایی و انگلیسی را تماشا کنید. یکبار که امتحان کردید، هرگز به نسخه‌های دوبله شده بر نخواهید گشت.
 • کتابهای بزرگ را بخوانید. هر کتاب معروف یا به زبان انگلیسی نوشته یا به انگلیسی ترجمه شده است. عنوانهای بسیار زیادی وجود دارند؛ از نمایشهای کلاسیک نظیر هملت گرفته تا داستانهای هیجان‌انگیز مدرن مثل پارک ژوراسیک.
 • از موسیقی انگلیسی زبان بیشتر لذت ببرید. باور کنید: موسیقی خیلی بهتر خواهد بود اگر شما بتوانید کلمات را درک کنید.


یادگیری زبان انگلیسی آسان است

انگلیسی فقط پرکاربردترین زبان در دنیا نیست، بلکه یکی از آسانترین زبانها برای یادگیری و استفاده است:
 • الفبای ساده. نماد خاصی نظیر é یا ü ندارد. کلمات sweet ، part ،film را در کامپیوتر خود تایپ کنید. حالا süß (آلمانی)، (لهستانی) و (روسی) را امتحان کنید. کدام ساده‌تر است؟
 • جمع بستن آسان. به طور ساده s به یک کلمه اضافه می شود. تعداد استثنائات بسیار اندک است.
 • کلمات برای یادگیری آسان هستند. در فرانسوی، la fille و le chien و در آلمانی، das Mädchen و der Hund وجود دارد. در انگلیسی آنها فقط a girl و a dog هستند.
 • کلمات کوتاه. بیشتر کلمات پایه کوتاه هستند: run ،work ،big ،go ،man. کلمات بلند اغلب کوتاه شده اند:OS = operating system ،fridge = refrigerator. زبان انگلیسی وقت شما را تلف نمی‌کند!
 • کلمات تغییر نمی کنند. ولی در بسیاری از زبانها، یک لغت اشکال بسیاری دارد:

English: The man is blind.
German: Der Mann ist blind.

English: This is a blind man.
German: Das ist ein blinder Mann.

English: I see a blind man.
German: Ich sehe einen blinden Mann.

 • همه را You صدا کنید. شما به دوست خود یا معلم خود می‌گویید: "?Do you speak English" در زبان‌های دیگر، شما باید از کلمه درست برای شخص مناسب استفاده کنید. در انگلیسی، همه یکسانند!
 • انگلیسی همه‌جا حضور دارد. شما می‌توانید به سادگی به تلویزیون، موسیقی، وب‌سایتها، مجلات و ... به زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنید. شما مجبور نیستید از طریق کتابهای درسی کسل کننده بیاموزید. شما می‌توانید یاد بگیرید و در همان زمان از انگلیسی خود استفاده کنید. استفاده از انگلیسی از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که باعث تمایل بیشتر شما به یادگیری می‌شود.


احساس رضایت کنید

زبان انگلیسی نه فقط مفید است، بلکه احساس رضایتمندی بسیاری به شما می‌دهد:
 • پیشرفت و بهبود احساس فوق‌العاده‌ای بدست می‌دهد. ما هرگز لحظه‌ای را که دریافتیم می‌توانیم به زبان آمریکایی صحبت و برنامه‌های تلویزیون را به زبان انگلیسی تماشا کنیم، فراموش نمی‌کنیم.
 • شما از یادگیری زبان انگلیسی لذت خواهید برد، اگر به یاد داشته باشید که هر ساعتی که شما صرف می‌کنید، شما را به سطح مطلوب نزدیکتر می‌کند.
 • استفاده از انگلیسی مفرح نیز هست، چرا که هر جمله‌ای که می‌گویید یا می‌نویسید، تداعی کننده موفقیت شماست.
 • زبان انگلیسی از شما یک انسان نیرومندتر و بانشاط‌تر می‌سازد. تصور تعدادی از موقعیت‌هایی که دانستن انگلیسی در آنها به شما یک احساس خیلی خوب می‌دهد، چندان دشوار نیست.

امیدوارم، پیشرفت شما در زبان انگلیسی، به زودی برای شما رضایت خاطر بسیاری فراهم کند.

گر خسته ای بمان و اگر خواستی بدان: ما را تمام لذت هستی به جستجوست ...
طبقه بندی: در یادگیری زبان به چه مواردی توجه کنیم؟،
[ پنجشنبه 18 اسفند 1390 ] [ 12:52 ب.ظ ] [ Ghasem Kouchaki ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

 • خوشنویسان
 • بلاگ اسکای
 • ضایعات