تبلیغات
Gofteman-e Naslha Language Center

Gofteman-e Naslha Language Center
***به محفل گرم زبان خوش آمدید*** 
قالب وبلاگ
نویسندگان
TOEFL چیست؟

TOEFL ) Test of English as a Foreign Language ( یك امتحان زبان انگلیسی است و از اعتبا ری بین المللی برخوردا ر می باشد . این امتحا ن معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی كه می خواهند از یك دانشگاه انگلیسی زبان پذیرش بگیرند . بیش از 4400 دانشگاه وكالج در سر تا سر دنیا ، این امتحان را به رسمیت می شناسند.
امتحان تافل توسط موسسه ( Educational Testing Service ETS) واقع در نیوجرسی آمریكا برگزار می گردد . این امتحان به دو صورت computer-based یا کامپیوتری و paper-based یا کتبی برگزار می شود ، اما در بیشتر نقاط دنیا به شكل computer-based می باشد که در این امتحان ، تمام سوالات باید از طریق كامپیوتر پاسخ داده شوند . امروزه امتحان تافل در ایران توسط سازمان سنجش به صورت paper-based و computer-based برگزار می شود.
این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می كند و چهار توانائی Reading ،Structure ،Listening و Writing را مورد سنجش قرار می دهد . در بخش Listening، توانائی داوطلب دردرك مكالمات انگلیسی مورد ارزیابی قرار می گیرد . این مكالمات با لهجه آمریکایی می باشند .
در بخش Structure، زبان آموز در تشخیص ساختار درست جملات انگلیسی مورد سنجش قرار می گیرد . برای پاسخگوئی به این بخش ، دانستن گرامر ضروری است . در بخش Reading، توانائی داوطلب در درك متون انگلیسی آزمایش می شود . این متون دارای موضوعات آكادمیك می باشند . در بخش Writing، داوطلب باید در مورد موضوعی انشاء بنویسد . به غیر از بخش Writing، پرسشهای سه بخش دیگر به صورت تستی می باشند .
در روز امتحان، به ترتیب به بخشهای Reading ،Structure ،Listening و Writing باید پاسخ شود .که در امتحان کامپیوتری زمان كل امتحان حدوداً چهار ساعت است كه چهل دقیقه ا ز آن مربوط به آموزش كار با كامپیوتر و نحوه پاسخگوئی به سوالات می باشد . امتحان کتبی سه ساعت است تعداد سوالات و زمان هر بخش مطابق جدول زیر است:
بخش تعداد سوالات زمان
شنیدن Listening 50 سوال 35 دقیقه
ساختار Structure 40 سوال 25 دقیقه
خواندن Reading 50 سوال 55 دقیقه
نوشتن Writing 1 موضوع 30 دقیقه

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره ای را مشخص می كند که اكثر آنها از نمره کل که300 میباشد 210 را می خواهند بطوریكه نمره انشاء هم از 4 كمتر نباشد (البته این قاعده كلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). اعتبار كارنامه تافل دو سال می باشد و اگر از تاریخ امتحان، دو سال یا بیشتر گذشته باشد، موسسه ETS كارنامه تافل را برای دانشگاههای مورد درخواست شما ارسال نمی نماید. بخاطر داشته باشید كه در هر ماه میلادی فقط یكبار میتوانید در امتحان تافل شركت نمائید.
یكی از مهمترین عوامل كسب موفقیت و نمره خوب در امتحان تافل، نحوه مطالعه شما برای چنین امتحانی است. بارها دیده شده است كه داوطلبان شركت در آزمون، با اتخاذ روشهای ناكارآمد ، دركسب نمره مورد نظرشان ناكام مانده اند. با اتخاذ روش های مطالعه درست و هدفمند ، علاوه بر اینكه در وقت خود صرفه جوئی قابل ملاحظه ای می كنید ، در دستیابی به نمره مورد نظرتان نیز موفق خواهید بود[ یکشنبه 27 اسفند 1391 ] [ 10:09 ق.ظ ] [ Ghasem Kouchaki ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

  • خوشنویسان
  • بلاگ اسکای
  • ضایعات