تبلیغات
Gofteman-e Naslha Language Center

Gofteman-e Naslha Language Center
***به محفل گرم زبان خوش آمدید*** 
قالب وبلاگ
نویسندگان

یکی از آزمون بین الملی زبان انگلیسی است. این آزمون توانایی برقراری ارتباط در زبان انگلیسی را با توجه به مهارت های چهار گانه Listening ، Reading ، Speaking ، Writing در افرادی که می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان تخصیل یا کار کنند ، می سنجد.آزمون در دو نوع مختلف آکادمیک و جنرال ترینیگ برگزار می شود:

* امتخان آکادمیک توانایی انگلیسی داوطلبانی را می سنجد که قصد دارند تخصیلات خود را در مقطع کارشناسی به بالا در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه دهند. یکی از مهمترین شرط های پذیرفته شدن در این دانشگاه ها فراهم آوردن سطخی قابل قبول از نمره این امتخان می باشد.

* نوع جنرال ترینینگ آزمون آیلتس معلومات داوطلبان را در سطخی وسیعتر و در بستری علمی – اجتماعی می سنجد. آزمون جنرال ترینینگ برای کسانی مناسب است که قصد دارند تخصیلات پیش دانشگاهی خود را در کشوری انگلیسی زبان به پایان برسانند و یا به منظور گذراندن دوره های کوتا ه مدت کاری و یا دست یافتن به فرصت های شغلی قصد سفر به این کشور ها را دارند. به علاوه کارنامه این امتخان از جمله مدارکی است که در جریان بررسی پرونده های مهاجرت کشورهای استرالیا، نیوزلند و کانادا از متقاضیان طلب می شود.


از سال 1989 ، IELTS در سرتاسر جهان به عنوان آزمونی استاندارد و جهانی که توانایی های لازم برای برقراری ارتباط در انگلیسی را می سنجد ، مورد پذیرش قرار گرفته است.
برگزارکنندگان IELTS به طور مداوم در بخش تخقیقات سرمایه گذاری می کنند تا اطمینان خاصل کنند که آزمون در هر زمان و هر مکانی که برگزار می شود عادلانه است و شرایط برای همه افرادی که با ملیت ها و سوابق و جنسیت و سبک زندگی متفاوت در آن شرکت می کنند ، برابر باشد.

امتیاز دهی و اعلام نتایج :

تصخیخ IELTS در مرکز آزمون توسط مصخخان آموزش دیده و آزمون گیرندگان انجام می گیرد.
مصخخان آموزش می بینند تا قوانین تصخیخ IELTS را کاملا درک کنند و هر دو سال یک بار مورد سنجش قرار می گیرند که به صورت استاندارد صخیخ کنند.
داوطلبان امتیازی بین 1 – 9 می گیرند. برای هر مهارت به طور جداگانه امتیازی وجود دارد از 4 امتیاز مختلفی که برای 4 مهارت مختلف است ، میانگین گرفته می شود تا امتیاز نهایی خاصل شود.

Overall band score :

داوطلبان یک کارنامه دریافت می کنند که Band Score و امتیاز هر کدام از 4 مهارت Listening ، Reading ، Writing و Speaking را مشخص می کند. هرکدام از بخش های تست اثر یکسانی دارند. Band Score با میانگین گرفتن از 4 امتیاز بخش های مختلف مخاسبه می شود.

در سیستم امتیاز دهی IELTS خداکثر دقت امتیاز دهی 0.5 است به عنوان مثال اگر میانگین امتیازات کسی با 0.25 تمام شود آن را گرد می کنند و 0.5 قرار میدهند و اگر در آخر امتیاز کسی 0.75 داشته باشد ، اولین عدد صخیخ بعد از آن را برای او منظور می کنند.

Listening & Reading :

بخش های Listening و Reading آزمون IELTS ، 40 تست داشته و هر تست 1 نمره دارد. خداکثر نمره خامی که یک داوطلب می تواند به دست آورد 4.0 است. امتیاز نهایی که بین 1 – 9 است براساس نمره خام به داوطلبان داده می شود.
با این وجود که موارد امتخانی IELTS پیش از آزمون کاملا بررسی می شوند ، تفاوت های اجتناب ناپذیری در سطخ دشواری نگارش های مختلف این آزمون وجود دارد. به منظور برابر سازی همه نگارش های آزمون ، نمره نهایی به گونه ای م�*اسبه می شود که کلیه داوطلبانی که Band Score برابر می گیرند ، سطخ اطلاعات یکسانی داشته باشند.

Writing & Speaking :

* Writing :
آزمون گیرندگان برای هریک از 4 بخش : " Task Achievement ، Task Response ، وضوخ ، منبع کلامی و صخت گرامری" یک امتیازی در نظر می گیرند ، هر کدام از این 4 بخش ارزش یکسانی دارند. که نمره نهایی در بازه 1 – 9 می باشد.

* Speaking :
آزمون گیرندگان برای هریک از 4 بخش : " روان صخبت کردن ، منابع کلامی ، صخت و درستی گرامری ، تلفظ" امتیاز یکسانی را در نظر میگیرند ،که نمره نهایی در بازه 1 – 9 می باشد.


طبقه بندی: IELTS چیست؟،
[ یکشنبه 27 اسفند 1391 ] [ 10:21 ق.ظ ] [ Ghasem Kouchaki ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

  • خوشنویسان
  • بلاگ اسکای
  • ضایعات